Pn. - Pt. 7.00-17.30, Sobota 7.00 - 14.00
oponypulawy@gmail.com
609 392 111

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych opon. Przy zakupie montaż, wymiana zaworów oraz utylizacja gratis.

Formularz zapisowy

Usługa

Formularz umożliwia zapisanie się na usługę serwisu klimatyzacji w dogodnym dla Państwa terminie.

Cennik obsługi:

Napełnienie klimatyzacji: 120zł plus 25  za każde 100 gram brakującego czynnika.

Napełnienie klimatyzacji polega na odciągnięciu przez maszynę starego czynnika i zważeniu go, odzyskaniu oleju, a następnie wytworzeniu próżni z podstawowym testem szczelności oraz uzupełnieniu układu prawidłową ilością czynnika ze świeżym olejem. W trakcie całego procesu  odzyskiwana jest również wilgoć z układu, dlatego regularne serwisowanie zapewnia utrzymanie wysokiej wydajności chłodzenia przez długi okres czasu użytkowania auta. 

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli układ jest szczelny i chłodzi beż zastrzeżeń, a w trakcie serwisu okaże się, że poziom czynnika był prawidłowy, odzyskanie wilgoci oraz podanie nowego oleju podczas całej procedury wydłuża żywot układu klimatyzacji. 

Odgrzybianie klimatyzacji ozonatorem : 50 zł.

Do usługi używamy profesjonalnego przemysłowego ozonatora, samochód ozonujemy przez godzinę, dzięki czemu oprócz eliminacji zarodników grzyba i pleśni zostaje odświeżone wnętrze auta oraz zneutralizowane są wszelkie zapachy, a efekt pracy utrzymuje się przez długi okres czasu. Kluczem do prawidłowego odgrzybienia tą metodą jest odpowiednio dobrany i regularnie serwisowany pod kątem wydajności ozonator. Posiadamy sprzęt wysokiej jakości.

Odgrzybianie klimatyzacji chemiczne ultradźwiękowe: 60 zł.
Do usługi wykorzystywane jest urządzenie marki "mist". Jest to nowatorska metoda równie skuteczna jak ozon, jednak znacznie szybsza. Urządzenie zasilone płynem odkarzającym generuje parę dezynfekującą, która rozbijana jest ultradźwiękami na drobne cząsteczki. Czas operacji wynosi 20 minut.

Test szczelności azot - wodór: 60 zł.
Jest to obecnie najskuteczniejsza i najszybsza metoda wykrywania nieszczelności. Polega na wpuszczeniu do pustego układu mieszanki azotu z wodorem, a następnie sprawdzeniu instalacji pod kątem wycieku bardzo czułym detektorem wodoru. Tym sposobem potrafimy wskazać uszkodzoną chłodnicę, nieszczelne zawory, oringi do wymiany lub pęknięte elementy układu chłodzenia. Niektóre usterki jesteśmy w stanie zlikwidować od ręki. 

Test szczelności detektorem wykrywa nawet małe nieszczelności rzędu 5 gram w skali roku i należy go odróżnić od podstawowego testu szczelności, jaki oferuje większość maszyn do napełniania klimatyzacji.

Przeprowadzając podstawowy test szczelności maszyna sprawdza jedynie czy układ przejdzie poprawnie procedurę napełnienia, czyli wyklucza nieszczelność uniemożliwiającą napełnienie układu klimatyzacji i tylko przy bardzo dużej nieszczelności przerywa napełnianie. Negatywny wynik testu podstawowego nie wskazuje miejsca wycieku zaś pozytywny nie gwarantuje, że wyciek nie pojawi się w niedalekiej przyszłości. 

Pamiętajmy, że w szczelnym układzie  klimatyzacji poziom czynnika jest niezmienny, wbrew powszechnej opinii gaz ten nie zużywa się, a wszelkie ubytki wynikają z nieszczelności

Przy podstawowym serwisie klimatyzacji zalecana jest również wymiana filtra kabinowego. Zapchany filtr kabinowy zmniejsza wydajność nawiewów oraz jest siedliskiem grzybów i bakterii. Posiadamy w naszej ofercie filtry kabinowe polskiego producenta Filtron w przystępnych cenach.