Pn. - Pt. 7.00-17.30, Sobota 7.00 - 14.00
oponypulawy@gmail.com
609 392 111

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych opon. Przy zakupie montaż, wymiana zaworów oraz utylizacja gratis.

O firmie

Historia naszej firmy sięga lat 50-tych Założyciel firmy i pionier branży w regionie puławskim Józef Mizera początkowo świadczył usługi wulkanizacyjne dla aut na ogumieniu dętkowym.

Czasy dla branży nie były łatwe, łatki wyrabiało się ręcznie z kauczuku a wulkanizowało jedynie na gorąco.

Proces demontażu opony z felgi również był utrudniony, nie istniały przystosowane do tego specjalistyczne maszyny a praca wymagała dużych umiejętności manualnych.

Olbrzymim problemem była również dostępność nowych opon dlatego możliwość naprawy była na wagę złota.

Wraz z rozwojem technologii w latach 70-tych wprowadzono opony bezdętkowe, firma nabyła pierwsze w tamtych czasach montażownice i wyważarki do kół.

Połowa lat 90-tych przyniosła rozgraniczenie bieżników opon na letnie i zimowe w związku z czym pojawiła się konieczność sezonowej wymiany opon. Zakład został rozbudowany o kolejne stanowiska wymiany opon oraz odpowiadając na potrzeby rynku wprowadził sprzedaż opon nowych i bieżnikowanych.

Obecnie serwis posiada cztery nowoczesne montażownice do kół obsługujące koła typu run-flat oraz cztery nowej generacji wyważarki z nastawnikami laserowymi, generator azotu, oraz prostownice do felg aluminiowych.

Sklep z oponami jako nieliczny w Puławach i regionie bezpośrednio współpracuje z fabrykami oraz zagranicznymi hurtowniami dzięki czemu jest w stanie zaoferować najniższe ceny oraz ciekawe promocje.

Rok 2015 wprowadził obsługę czujników ciśnienia-serwis oraz sprzedaż, obsługę klimatyzacji(napełnianie, odgrzybianie, test szczelności wodorem). Firma zaczęła też oferować sprzedaż opon w internecie ukierunkowaną bardziej na ogłoszenia lokalne o możliwości zakupu z opcją montażu w serwisie lub opcją wysyłki.

Od 2017 roku do montażu kół z niskim profilem używamy nowej montażownicy  marki Butler z innowacyjnym systemem bezłyżkowej obsługi koła. 

W 2018 roku dodaliśmy do naszej strony internetowej dział klimatyzacji samochodowej. Umożliwa on zdalną rezerwację terminu usługi serwisu klimatyzacji.